Piknik z okazji dnia dziecka 2026
30 maja 2026 (sobota) zorganizowaliśmy, tradycyjnie już, spotkanie z Podopiecznymi Fundacji – dziećmi i ich opiekunami z okazji Dnia Dziecka. Świętowanie odbyło się, podobnie jak w poprzednich latach, na terenie Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego (Ośrodek Terenowy ul. Wycieczkowa 86). W programie – spacer po lesie z przedstawieniem największych tajników przyrody, pogadanki i warsztaty dotyczące rozpoznawania mieszkańców leśnej przyrody oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i poczęstunkiem przy ognisku. Były też prezenty dla każdego z uczestników. Mimo pochmurnego dnia było ciepło i nie padał deszcz. Wszyscy, a zwłaszcza dzieci, byli bardzo zadowoleni z tego spotkania.
Pozostałe zdjęcia z Dnia Dziecka 2026 są zamieszczone w Galerii.
Dzien dziecka 2026
30 maja 2026( sobota) Fundacja organizuje spotkanie dla Podopiecznych Fundacji z Okazji Dnia Dziecka.W programie: zajęcia praktyczne i prezentacje dotyczące zmysłów: wzroku, słuchu, smaku i dotyku, spacer po lesie, ognisko i pieczenie kiełbasek, no i drobne, okolicznościowe prezenty.
Spotkanie odbędzie się w Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego- Ośrodek Terenowy przy ul. Wycieczkowej nr 86 ( w Łodzi)., w godz. 10,00-15.00.
Zebranie Gremiów Fundacji
15.stycznia 2026 w lokalu Centrum Leczenia Osteoporozy odbyło się coroczne zebranie wszystkich Gremiów Fundacji.
Uczestniczyli w nim Członkowie Rady i Zarządu Fundacji, Rady Programowo-Konsultacyjnej i Komisji Rewizyjnej.
Zebranie prowadziła Przewodnicząca Zarządu-prof. dr hab. n. med. Danuta Chlebna- Sokół.
Przedstawiciele Zarządu (Sekretarz- Izabela Michałus oraz Skarbnik- Andrzej Sokół) zaprezentowali obecnym, sprawozdania z działalności Fundacji w roku 2025, kolejno : merytoryczne i finansowe.
Po dyskusji nad obydwoma sprawozdaniami omówiono plany działalności Fundacji w roku 2026. Ważnym tematem okazały się problemy związane z zakupieniem, w końcu ubiegłego roku, nowego lokalu znajdującego się nad całą powierzchnią lokalu zajmowanego obecnie.
Zakupiony lokal wymaga gruntownego remontu, a następnie przystosowania go do działalności statutowej Fundacji.
Plany remontu omawiali przede wszystkim Członkowie Rady Fundacji oraz Skarbnik Zarządu.
Przewodnicząca Zebrania przedstawiła działalność Sekcji Chorób Metabolicznych Kości Dzieci Młodzieży, która od 1. lutego 2025 roku znajduje się w strukturach Fundacji ( wcześniej w strukturach Pol. Tow. Pediatrycznego).
Sekcja prowadzi działalność naukową i szkoleniową, zgodną ze statutem Fundacji; są to tematyczne sesje i konferencje (ostatnia miała miejsce 6. grudnia 2025), a planowane są pogadanki dla rodziców i spotkania z podopiecznymi Fundacji.
Wszyscy obecni zaakceptowali w pełni działalność Fundacji i podpisali stosowne protokoły ze spotkania poszczególnych Gremiów Fundacji.
Więcej artykułów…
- Życzenia świąteczne 2025
- Warsztaty densytometrii kostnej wieku rozwojowego
- Mikołajki 2025
- Jubileusz 20. Lecia Fundacji
- Turnus rehabilitacyjny w Darlowie 2025
- Dzien dziecka 2025
- Piknik dla Podopiecznych Fundacji z Okazji Dnia Dziecka
- Zebranie Organow Fundacji
- Życzenia świątreczne na rok 2024
- Konferencja Sekcji 2024



