Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Dzień dziecka 2024

8 czerwca (sobota) 2024 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi miało miejsce niezwykłe wydarzenie z Okazji Dnia Dziecka. Na spotkanie przybyli podopieczni Fundacji wraz z Rodzicami; dzieci w wieku od 3 do 16 lat.

W części artystycznej tego wydarzenia odbył się koncert: Akademia Wróżki Melodii, w wersji mini, czyli pianino elektryczne, taniec, śpiew. W dalszej części programu miało miejsce zwiedzanie sceny głównej, magazynu dekoracji oraz malarni (Teatr od kulis). Zaprezentowano dzieciom kostiumy sceniczne i rekwizyty. Koordynatorem całego programu była Pani Paulina Pomykała-Przeździecka, która w czasie zwiedzania opowiadała w interesujący sposób o funkcjonowaniu Teatru „na co dzień”.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty i poczęstunek. Wszyscy, a szczególnie podopieczni Fundacji-dzieci, byli bardzo zadowoleni. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

 

 

01.JPG02.jpg03.jpg04.jpg

 

Pozostałe zdjcia znajdują się w Galerii.

Medal AMICO

24 maja 2024 w auli im. W. Szuberta przy ulicy Lindleya 5 w Łodzi odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Łódzkiego (79. Rocznica utworzenia UŁ). Podczas tej uroczystości Prezes Fundacji – prof. Danuta Chlebna-Sokół otrzymała Medal: „Universitatis Lodziensis Amico (Przyjaciel UŁ)„. Medal ten przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla Uniwersytetu Łódzkiego. W przypadku Pani Profesor pokreślona była jej szczególna zasługa w pomocy dzieciom uchodźców wojennych z Ukrainy, które przyjęte były do Domów Akademickich UŁ, zamieszkały tam i potrzebowały opieki medycznej, a także socjalnej. Medal AMICO wręczyła Rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości.

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.jpg6.jpg

Dzień dziecka 2024

Uprzejmie informujemy, że 8. czerwca 2024- sobota, organizujemy spotkanie dla naszych Podopiecznych z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie to odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi , pl. Dąbrowskiego, w godzinach : 11.00-13.30.

 

Skrócony, wstępny program tego wydarzenia :

 

Rozpoczęcie Spotkania o godz. 11.00 od części artystycznej- koncertu Akademia Wróżki Melodii, koncert w wersji mini czyli pianino elektryczne, taniec, śpiew.

Potem zwiedzanie sceny głównej, magazynu dekoracji oraz malarni; będą też zaprezentowane wybrane kostiumy sceniczne i rekwizyty, a także opowiadanie o funkcjonowaniu Teatru „ na co dzień”.

W godzinach 12.00-13.00 – poczęstunek i wręczenie upominków podopiecznym Fundacji.

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną : 885 716 716 (koniecznie proszę poza nazwiskiem i imieniem podawać wiek dziecka).

 

Zarząd i Rada Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu „ Idziemy Razem”