Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Sprawozdanie z projektu

Sprawozdanie z realizowanego, przez Fundację Dzieciom „ Idziemy Razem”, projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w ramach Wojewódzkiego Programu pn. Moce nadŁódzkie ( nr umowy 167/MnŁ 2022 z dnia 22.08.2022).

 

Tytuł projektu: „ Zapobieganie chorobom wywołanym niedoborem witaminy D u dzieci i młodzieży„. Program był realizowany w okresie od 01.09. do 31.12. 2022 roku . W pierwszym etapie zakupiono różne formy leku ( nie suplementu ) witaminy D, w różnych dawkach w zależności od wieku, który był wykazany w listach dzieci, wcześniej ustalonych na podstawie własnych informacji z województwa. Następnie witamina D była przekazywana przez osoby z Zarządu Fundacji dzieciom z rodzin uchodźców wojennych z Ukrainy ( projekt dotyczył dzieci ukraińskich) zamieszkujących w województwie łódzkim; ostatnie ilości witaminy D przekazano dzieciom z 2 łódzkich domów dziecka.
W zakresie działań profilaktycznych w wieku rozwojowym przekazano witaminę D w 3 formach, uwzględniając jej ilość w odniesieniu do wieku, i tak : krople ( 1 kropla-400 j.m.) podawano najmłodszym dzieciom- do lat 5., od 6. do 12. lat dawkę 1000 j.m. w tabletkach i od lat 13. tabletki  zawierające 2000 j.m. Dla wszystkich dzieci zaplanowano w zaleceniach ilość witaminy D na 6 miesięcy( domy dziecka) i 12 miesięcy dla dzieci z województwa, ale zawsz z przerwą w okresie letnim. Opiekunowie dzieci otrzymali dokładne zalecenia z podpisem lekarza. Zakupieniem witaminy D, jej rozprowadzaniem i przekazywaniem bezpośrednio dzieciom zajmowali się wyłącznie Członkowie Zarządu Fundacji.


Mimo początkowego zaplanowania działań profilaktycznych dla 50. dzieci ukraińskich, udało się profilaktykę zaburzeń rozwoju chorób narządów ruchu przeprowadzić u 212 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego. W łódzkich domach dziecka, oprócz dzieci ukraińskich, przebywały też dzieci polskie, dla których witaminę D zakupiliśmy, poza projektem czyli z własnych funduszy Fundacji. Preparaty witaminy D w różnych postaciach uwzględniających ilości przekazaliśmy dzieciom ukraińskim mieszkającym lub zgromadzonym na ten czas w następujących obiektach :   

 

Hotelu SAWANA w Opocznie ( 11.10.2022)
Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych gmina Bedlno(19.10.2022)
Szkole Podstawowej w Bielawach (02.11.2022)
Obiekcie Pałacowym w Walewicach (02.11.2022)
Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na terenie PMOS w Zduńskiej Woli ( 15.11.2022)
Szkole Podstawowej w Szadku (15.11.2022)
Domu Dziecka nr 7 i Domu Dziecka nr 1 w Łodzi ( 06.12.2022)


Obszerne sprawozdanie z realizowania projektu zostało przekazane do Urzędu Marszałkowskiego 09.01.2023 roku. Przekazano także liczne zdjęcia ze spotkań z dziećmi i / lub opiekunami  oraz telewizyjne nagrania dotyczące tych spotkań ( w Szewcach Nadolnych i Zduńskiej Woli).

 

Dodatkowe materiały odnośnie działalności Fundacji "Idziemy Razem" w ramach programu Przekazywanie witaminy D dzieciom ukraińskim w ramach Programu: ``Moce nadŁódzkie `` w linkach poniżej:

 

Zduńska Wola >> LINK << materiał ŁWD z dnia 19.10.2022, część o programie od 07:05

Szewce Nadolne >> LINK <<


Zdjęcia w liczbie 12 ze spotkania z dziećmi i /lub ich opiekunami i przekazywanie witaminy D są zamieszczone w GALERII, z tytułem: Przekazywanie witaminy D dzieciom ukraińskim w ramach Programu: ``Moce nadŁódzkie ``.