Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Konferencja - "Zdrowie naszych dzieci"

W dniu 18 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Pabianicach odbyła się konferencja pt: "Zdrowie naszych dzieci". Konferencja została zorganizowana przez Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach oraz Szkołę Podstawową nr 17 w Pabianicach. W spotkaniu wzięli udział Przedstawiciele Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu "Idziemy Razem": Prof. Danuta Chlebna-Sokół, dr Izabela Michałus i dr Ewa Szynczewska. Uczestnicy zostali powitani przez Zbigniewa Dychto Prezydenta Miasta Pabianic i Ewę Bosiak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17. Spotkanie poprowadziła Monika Szewczyk  Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych.

Jako pierwsza zabrała głos Prezes Fundacji prof. dr hab. n. med. Danuta Chlebna-Sokół, która przedstawiła prezentację dotyczącą działania i celów Fundacji, następnie opowiedziała o roli witaminy D w organizmie człowieka.

Dr. n. med. Izabela Michałus w swoim wystąpieniu zasygnalizowała problemy związane z chorobami metabolicznymi kości, ich objawami w różnym wieku.

Z mitami i faktami dotyczącymi szczepień dzieci zapoznała uczestników konferencji dr. n. med. Ewa Szynczewska.

Jako ostatni zabrał głos specjalista medycyny rodzinnej oraz medycyny sportowej lek. med. Maciej Koźmiński, który w swoim wystąpieniu przekonywał do zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Galeria >>

Serdecznie dziękujemy Przedstawicielom Wydziału Spraw Społecznych
i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach za zaproszenie do udziału w konferencji.