Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Sprawozdanie z Balu Charytatywnego 2013

Sprawozdanie z Balu Charytatywnego 2013

 

W dniu 2 lutego 2013 roku, już po raz siódmy odbył się Bal Charytatywny zorganizowany przez Zarząd i Wolontariuszy Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu "Idziemy Razem”, pod przewodnictwem Prezesa Fundacji Prof. dr hab. n. med. Danuty Chlebnej - Sokół. Podobnie jak w latach ubiegłych zaprosiliśmy naszych gości do Instytutu Europejskiego w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 258/260. W balu wzięło udział około 110 uczestników i zaproszonych Gości. Patronat honorowy nad balem objęła Pani Jolanta Chełmińska - Wojewoda Łódzki.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Panią Prezes Fundacji i Przewodniczącego Rady Fundacji, Bal rozpoczął się uroczyście polonezem, którego zatańczyli uczestnicy poprowadzeni do tańca przez parę z Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta”.

Zgodnie z tradycją, przed aukcją zaprezentowane zostały wydarzenia z życia Fundacji w minionym 2012 roku. Zwrócono szczególną uwagę na działalność i osiągnięcia Fundacji, a więc między innymi:

 • otwarcie wyremotowanej Kliniki Propedeutyki Pediatrii i Chorób Metabolicznych Kości, na który Fundacja przeznaczyła zebrane w poprzednich latach fundusze,
 • otwarcie Centrum Leczenia Osteoporozy i Innych Chorób Metabolicznych Kości Dzieci i Młodzieży,
 • codzienną pracę Fundacji i pomoc Podopiecznym, działalność Wolontariatu

W tym roku, po raz kolejny, Zarząd Fundacji przyznał Certyfikaty Dobroczynności dla osób, które z życzliwością, oddaniem i zaangażowaniem działają na rzecz Fundacji. Certyfikat otrzymali: Państwo Danuta i Stanisław Zawilscy oraz Pani Halina Grzesik.

Kulminacyjnym punktem programu balu była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez Sponsorów na rzecz Fundacji, profesjonalnie poprowadzona przez Panią Magdalenę Michalak- Redaktor TVP Łódź. Do licytacji przekazano następujące dary:

 • Prace dyplomowe uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych (ZPSP) im. Tadeusza Makowskiego. Uczniowie podarowali swoje prace chorym dzieciom:
 1. „Wygnanie z Raju” Stary testament. Linoryt 2/6 (2008) , autor – nieznany
 2. „Spirala życia”, Linoryt 5/8 (2012), autor Natalia Bajerska
 3. „Ewolucja” Linoryt 3/4 (2012), autor – Michaśka Chełmińska
 4. „Martwa natura” – olej na płótnie: autor Elena Grochowiecka (z ZPSP)
 5. „Martwa natura” – olej na płótnie; autor Elwira Kudyk (z ZPSP)
 6. „Pejzaż – morze” – olej na płótnie, autor Dominik Pacholczyk (z ZPSP)
 7. Linoryt Litwa 4/6 autor E. Adamczyk (2012)
 8. Linoryt Mazury 6/6 autor P. Wróblewski – z ZPSP(2012)
 • Przedmioty podarowane przez Darczyńców:
 1. Autograf Wojciecha Kilara wraz z płytą z jego twórczością - Darowizna Pana Michała Wójcika, Radnego Sejmiku Śląskiego
 2. „Plaża” – obraz olejny na płótnie (1999) autor Milena Szkup z ZPSP (praca dyplomowa autorki) - Darowizna Pana Andrzeja Sokoła
 3. „Pejzaż Górski” - obraz olejny na płótnie praca dyplomowa Anny Polińskiej z ZPSP (2011) - Darowizna Pana Stanisława Chlebnego
 4. „Zatruta studnia” – technika mieszana akryl/olej, format 100x100; autor Krzysztof Rynkiewicz -profesor PWST i TV w Łodzi oraz wykładowca ASP – Dar Autora
 5. „Martwa natura” – olej na płótnie; autor Angelika Johanowicz z ZPSP (praca dyplomowa autorki) - Darowizna Pana Stanisława Zawilskiego
 6. Grafika „Bez tytułu” – (erotyk), autor Ewa Żochowska - Darowizna Pani dr Elżbiety Jakubowskiej – Pietkiewicz
 7. Koszulka z podpisami piłkarzy drużyny Widzew Łódź - Darowizna Pana Dawida Sterniczuka
 8. Sukienka wizytowa z najnowszej kolekcji (jesień, zima 2013) - Darowizna Pani Teresy Kopias
 9. Narzuta patchworkowa - Darowizna Pani Haliny Grzesik
 10. Narzuta patchworkowa - Darowizna Pani Katarzyna Chojka-Cieślak
 11. Komplet biżuterii: perły, srebro – naszyjnik kolczyki, pierścionek pt. „Śnieguliczki” - Darowizna Pani prof. Danuty Chlebnej-Sokół

 

Podczas tegorocznego balu odbyła się również aukcja poduszek i kołderek dla dzieci - darów przekazanych przez Panią Halinę Grzesik. Poduszki te wykonane zostały przez osoby chcące w ten sposób wesprzeć podopiecznych Fundacji. Część z wylicytowanych poduszek, przekazana została dla pacjentów Kliniki, którym umili pobyt podczas hospitalizacji.

 

Podczas licytacji darów na aukcjach Fundację Dzieciom "Idziemy Razem" wsparli: Stanisław Zawilski, Adam Stępniak, Anna i Andrzej Górczyńscy, Andrzej Sokół, Wojciech Kubiak, Urszula Kapusta – Tymoshchuk, Izabela Banaś, Celina Błaszczyk, Michał Wójcik, Joanna Jaszewska, Dorota Kardas-Sobantka, Katarzyna i Tomasz Sawiccy, Anna i Jarosław Góreccy, Sławomir Bryła, Marcin Gach, Izabela Michałus, Elżbieta Kosmowska, Paweł Cisowski, Magdalena Wojciechowska, Katarzyna Beska, Wiesław Kosiorek, Katarzyna Stasiołek, Krzysztof Kula.

Wszystkim Darczyńcom Serdecznie Dziękujemy.

Pieniądze uzyskane z Aukcji zostaną w całości przekazane cele statutowe Fundacji, w tym na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla Podopiecznych Fundacji.

Podczas trwania balu prowadzono także sprzedaż losów loterii fantowej. Wśród fantów losowanych jako nagrody znalazły się przedmioty podarowane przez Członków i Sympatyków Fundacji, a także przyjazne i wspierające nas firmy: Rossmann, Polfa Łódź, Firmę Mead Johnson, Unipharm, Nutricia.

 

Fundacja pragnie podziękować także następującym Osobom i Firmom:

 

 • Pani Dyrektor Celinie Błaszczyk – za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń Instytutu Europejskiego
 • Zespołowi muzycznemu „Delay” za nieodpłatną obsługę muzyczno-wokalną balu i wspaniałą zabaw
 • Pani Redaktor Magdalenie Michalak za niezmiennie efektowne i skuteczne poprowadzenie Aukcji darów i poduszek
 • Firmom: Rossmann, Polfa Łódź, Med Johnson za przekazanie fantów na loterię losową

 

Wśród atrakcji balu znalazł się ponadto pokaz tańców: flamenco i egzotycznego wykonany przez Panią Małgorzatę Wilczyńską. Serdecznie dziękujemy.

Po raz kolejny catering zapewniła Firma Catering – Group, prowadzona przez Państwa Wiolettę i Pawła Brzezińskich. Menu zostało, jak zawsze, jednoznacznie ocenione przez uczestników balu, jako elegancko przygotowane i bardzo smaczne.

Wybrane zdjęcia z balu znajdują się w zakładce „galeria”.