Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Otwarcie Centrum Leczenia Osteoporozy i Innych Chorób Metabolicznych Kości Dzieci i Młodzieży


13 czerwca 2012 roku o godzinie 19.00, miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Leczenia Osteoporozy i Innych Chorób Metabolicznych Kości przy Fundacji Dzieciom "Idziemy Razem", które mieści się w Łodzi przy ulicy Traugutta 11. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Fundacji: Członkowie Zarządu i Rady Fundacji, Rady Konsultacyjno – Programowej, Komisji Rewizyjnej, Wolontariusze Fundacji a także zaproszeni Goście – darczyńcy i przyjaciele Fundacji.

W części oficjalnej Prezes Fundacji Profesor Danuta Chlebna-Sokół przypomniała zebranym, iż Centrum powstało z myślą o Podopiecznych Fundacji, pacjentach z chorobami narządów ruchu i jest prowadzone w ramach działalności gospodarczej Fundacji o typie not for profit. Oznacza to, iż zysk z prowadzonej działalności zostanie w całości przeznaczony na cele statutowe Fundacji. Pani Prezes z radością poinformowała zebranych, iż porady udzielane będą bezpłatnie, gdyż podpisany został kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w Łodzi.

Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi, po którym nastapiło poświęcenie oddziału - dokonał tego ksiądz Leśniak – Duszpasterz Fundacji. Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie pomieszczeń Centrum i zostali zaproszeni na poczęstunek. Uczestnicy uroczystości mieli okazję spróbować wspaniałego tortu z logo Fundacji, podarowanego przez panią Monikę Pawlak.

Centrum składa się z 2 gabinetów lekarskich, pracowni densytometrycznej z nowoczesnym aparatem do pomiaru gęstości mineralnej kości, przestronnej recepcji i pomieszczeń socjalnych. Lokal jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd do drzwi wejściowych i odpowiednio przystosowana toaleta). Już wkrótce przyjęci zostaną pierwsi pacjenci. Więcej zdjęć w zakładce >>Galeria<<