Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Bal Charytatywny 2017

W dniu 18 lutego 2017 roku odbył się XI Bal Charytatywny zorganizowany przez Członków i Wolontariuszy Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu "Idziemy Razem”. Tak jak w ubiegłych latach zaprosiliśmy naszych gości do Instytutu Europejskiego
 w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 258/260.  W balu wzięło udział około 120 uczestników i zaproszonych Gości. Patronat honorowy nad balem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Prezes Fundacji, panią profesor Danutę Chlebną-Sokół i Przewodniczącego Rady Fundacji pana Andrzeja Górczyńskiego, bal rozpoczął się uroczyście polonezem, którego zatańczyli uczestnicypoprowadzeni do tańca przezPanią Justynę Wiechno
i Pana Radosława Klincewicz.

Zgodnie z tradycją, przed aukcją zaprezentowane zostały wydarzenia z życia Fundacji
w minionym 2016 roku. Podczas prezentacji multimedialnej zwrócono szczególną uwagę na działalność statutową i osiągnięcia Fundacji.
Ponadto po raz kolejny, Zarząd Fundacji przyznał Certyfikat Dobroczynności dla osoby, która z życzliwością, oddaniem i zaangażowaniem działa na rzecz Fundacji. Certyfikat otrzymała w tym roku Pani Izabela Kusak.

Kulminacyjnym punktem programu balu była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez Sponsorów na rzecz Fundacji, profesjonalnie poprowadzona przez Panią Redaktor Magdalenę Michalak. Do licytacji przekazanonastępujące dary:

 • Prace dyplomowe uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych (ZPSP)
   im. Tadeusza Makowskiego. Uczniowie podarowali swoje prace chorym dzieciom:
 1. „ Martwa natura „ Krzesła”   (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 2. „Martwa natura „Kule i butelki” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 3. „Pejzaż morski ” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 4. Mozaika „Portret dziecka” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 5. Grafika „Medytacja (joga)” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 6. Grafika „Księżniczka uwięziona przez smoka” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 7. Grafika „Sowa” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 8. Grafika podwójna „Okna” (autor nieznany, uczeń ZPSP)
 • Przedmioty podarowane przez Darczyńców:
 1. Komplet porcelanowych filiżanek do espresso z Ćmielowa - dar Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło
 2. Koszulka reprezentacji Polski w siatkówce Mariusza Wlazłego – dar Wiceministra Sprawiedliwości Pana Michała Wójcika
 3. Obraz: olej na – płótnie „Zatruta studnia”, autor: prof. Krzysztof Rynkiewicz, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi.  Darowizna Pana Andrzeja Sokoła
 4. Sukienka „Ingrid” podarowana przez Panią Teresę Kopias- Dyrektora Domu Mody „Teresa Kopias”
 5. Koszula z autografem i czapka Kamila Stocha  - dar Pana Tomasza Rusińskiego
 6. Grafika „Łazienki Królewskie”-  dar Prezydenta RP Andrzeja Dudy
 7. Szal wełniany (etola) - rękodzieło  podarowane przez panią Joannę Kosmowską (wolontariuszkę Fundacji)
 8. Kołderka patchworkowa - darowizna Pani Haliny Grzesik
 9. Komplet biżuterii pt. „Sekretne połączenie”: naszyjnik i pierścionek, srebro
  z labladorytem. Darowizna Prezes Fundacji - prof. Danuty Chlebnej-Sokół

Podczas tegorocznego balu odbyła się również aukcja poduszek i kołderek dla dzieci - darów przekazanych przez Panią Halinę Grzesik. Poduszki te wykonane przez osoby chcące w ten sposób wesprzeć podopiecznych Fundacji, cieszyły się dużym powodzeniem wśród licytujących.

Podczas licytacji darów na aukcjach Fundację Dzieciom "Idziemy Razem" wsparli:  
Joanna Nowicka, Andrzej Górczyński, Piotr Gałecki, Andrzej Sokół, Danuta Chlebna-Sokół, Maciej Mosiołek, Witold Wierzbiński, Tomasz Rusiński, Martyna Lucińska, Mateusz Osmałek, Michał Wójcik, Celina Błaszczyk, Anna Kusak, Krzysztof Zeman, Halina Grzesik, Stanisław Zawilski, Marcin Wójcik, Bożena i Ryszard Juchnowicz,  Urszula Kapusta – Tymoshchuk, Volodymyr Tymoshchuk.

Wszystkim Darczyńcom Serdecznie Dziękujemy.

Pieniądze uzyskane z Aukcji zostaną w całości przekazane cele statutowe Fundacji, w tym na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla Podopiecznych Fundacji.

Podczas trwania balu prowadzono także sprzedaż losów loterii fantowej. Wśród fantów losowanych jako nagrody znalazły się przedmioty podarowane przez Członków i Sympatyków Fundacji, a także sponsorów: Firmę Rossmann, Firmę Polfa Łódź, Firmę Med Johnson, Nutricia, Ośrodek Pomocy Społecznej w Pabianicach (rękodzieła), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pabianicach (rękodzieła)

Fundacja pragnie podziękować także następującym Osobom i Firmom:

- Panu Dyrektorowi Witoldowi Gerliczowi – za udostępnienie gościnnych progów Instytutu Europejskiego

- Zespołowi muzycznemu „Delay” za nieodpłatną obsługę muzyczno-wokalną balu i wspaniałą zabawę

- Pani Redaktor Magdalenie Michalak za niezmiennie wspaniałe poprowadzenie Aukcji darów

- Firmom: Rossmann, Sensilab, Mead Johnson, Nutricia,Paniom Teresie Kopias, Halinie Grzesik, Beacie Romanowskiej – Pietrasiak, Państwu Monice Borysow - Dudowicz i Piotrowi Dudowiczowi, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Pabianicach (rękodzieła), Warsztatom Terapii Zajęciowej w Pabianicach (rękodzieła)

Wśród atrakcji balu znalazł się ponadto dynamiczny pokaz tanga w wykonaniu Pani Małgorzaty Zawadzkiej i Pana Jakuba Kani oraz występ Pani Alicji Borkowskiej, która zaprezentowała pieśni z repertuaru Zespołu Mazowsze, którego jest solistką.  Serdecznie dziękujemy.

Po raz kolejny catering zapewniła Firma Catering – Group, właściciel Pan Paweł Brzeziński. Menu zostało, jak zawsze, ocenione przez uczestników balu, jako elegancko przygotowane i bardzo smaczne. 

Wybrane zdjęcia z balu znajdują się w zakładce Galeria