Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

WOLONTARIAT FUNDACJI POMAGAJĄCEJ DZIECIOM Z CHOROBAMI NARZĄDÓW RUCHU „IDZIEMY RAZEM”

 

Wolontariat został utworzony przed I-szym Balem Charytatywnym, zorganizowanym przez Fundację w styczniu 2007 roku , tj. w drugim roku istnienia Fundacji( została powołana 11 lipca 2005 roku).
Wolontariusze zobowiązali się, wypełniając deklarację, działać i pracować charytatywnie na rzecz Fundacji, zgodnie z punktami zawartymi w Statucie.
Wśród Wolontariuszy znajdują się Osoby różnych zawodów i zainteresowań; lekarze, prawnicy, psychologowie, pracownicy socjalni, sekretarki medyczne, pielęgniarki ,również ksiądz( duszpasterz Fundacji a także Członek Rady Fundacji) i informatyk , który prowadzi stronę Fundacji i studenci. To Zespół Osób pracujących bezinteresownie, absolutnie charytatywnie , poświęcając swój wolny czas, poza pracą czy nauką na pomoc potrzebującym. Zasługą Wolontariuszy jest coroczne wysyłanie paczek z okazji Świąt Bożego Narodzenia; początkowo były one przygotowywane w Klinice Propedeutyki Pediatrii i Chorób Metabolicznych Kości, przy ul. Spornej 36/50, gdzie jest oficjalna siedziba Fundacji a w ostatnich latach w Centrum Leczenia Osteoporozy i Innych Chorób Metabolicznych Kości Dzieci i Młodzieży, przy ul. Traugutta 11 ( Poradni utworzonej i prowadzonej przez Fundację).Bardzo różne przedmioty ( zabawki, produkty żywnościowe, słodycze i kosmetyki) wybierane są w zależności od wieku i sprawności podopiecznego dziecka , wybierane przez Wolontariuszy w sklepach , pakowane przez nich w paczki i wysyłane pocztą. Na ten cel przeznaczone są w Fundacji specjalne środki finansowe; w ostatnim roku wysłano 35 paczek świątecznych do dzieci ,głównie niepełnosprawnych – podopiecznych Fundacji.
Aktywność Wolontariuszy przejawia się także w organizowaniu atrakcyjnych imprez –spotkań z podopiecznymi Fundacji z Okazji Dnia Dziecka i Mikołajek; są one organizowane w rożnych miejscach ,np. w Łagiewnikach.                                                                                                                                                       
Jednak największa „ niezbędność” Wolontariuszy okazuje się  przy organizowaniu bali charytatywnych. Są oni bardzo zaangażowani przy zbieraniu fantów na loterie, załatwianiu przedmiotów na licytacje tak ważnych dla uzyskania środków finansowych, sprzedaży biletów , prowadzeniu dokumentacji….

Wolontariusze są bardzo aktywni podczas trwania balu- uczestniczą przy licytacji i aukcji, pomagają w przygotowywaniu prezentacji i kontaktach z gośćmi, uczestnikami balu. Wszystkie imprezy charytatywne organizowane przez Fundację odbywają się bez zatrudnienia „fachowców „, wszystkie są zorganizowane i prowadzone przez Wolontariuszy pod kierunkiem Zarządu i Rady Fundacji.
Niektórzy Wolontariusze, jako lekarze, niezależnie od prowadzonej działalności diagnostyczno-leczniczej w oddziale/klinice i poradni (wszyscy pacjenci Kliniki i Centrum są podopiecznymi Fundacji) angażują się w pomoc i opiekę poza działaniami ściśle leczniczymi ; np. uczestniczą w 2.tygodniowych turnusach rehabilitacyjnych ( lekarz, pielęgniarka ), a także mają indywidualne kontakty z dziećmi pomagając w różnych sprawach, w tym też niemedycznych.
Poniżej znajduje się wykaz aktualnych Wolontariuszy Fundacji, tylko nazwiska bez żadnych informacji osobowych, zawodu, wykształcenia.
Natomiast w Galerii zamieszczono kilka zdjęć obrazujących aktywność Wolontariuszy Fundacji, z napisem "WOLONTARIUSZE FUNDACJI - Galeria"

 

WOLONTARIUSZE FUNDACJI DZIECIOM „IDZIEMY RAZEM „
Chlebny Tomasz
Fijałkowski Bogdan
Golec Joanna
Haładaj Katarzyna
Gach ( Karalus )Jolanta
Kędzia Andrzej
Kulińska –Szukalska Katarzyna
Łupińska Anna
Niewiadomski Dariusz
Olszowiec-Chlebna Małgorzata
Rychłowska Ewa
Szynczewska Ewa
Wolska Anna
Woźniak Elżbieta…………obecnie także członek Rady Programowo-Konsultacyjnej
Beska-Bartecka Karolina
Grzesik Halina
Orzechowska Gabriela
Strumiło Magdalena
Pierzgała Martyna
Pierzchała Agnieszka
Wiechno Justyna
Pesta Zuzanna
Albińska Paulina
Adamiecka Paulina
Batbolor Magsar Khuchit
Woch Izabela
Dziedzic ( Andrzejewska)Katarzyna
Porczyński Maciej
Górczyńska Anna
Potakowska Magdalena
Czerwińska Ewa
Zdziarska Jolanta
Kosmowska Joanna
Grzegorczyk Sylwia
Czesek vel Czeszek Teresa
Byrwa Agnieszka
Janiga Sławomir
Mastalerz Łukasz
Zytke Jarosław
Górczyński Andrzej
Reszka Joanna
Nowicki Jakub
Maćkowska Anna
Górczewska Bogumiła
Durska Agnieszka

Michalska Elżbieta

Figat Aleksandra